03. Face (Obličej)

Návrat do Jazykové aktivity pro úroveň 2

3.0 Velký obraz (A Big Picture)

Příběhový DVD klip „Big Picture“ krátce představuje šest slovíček označujících části hlavy a obličeje a zároveň na některých párových částech obličeje předvádí způsob tvoření množného čísla podstatných jmen. Následně se v procvičovacím DVD klipu „Monster Face“ k těmto novým jazykovým strukturám vracíme a dále je upevňujeme.Týmová pohybová hra procvičuje číslovky, počítání a současně slovesa pohybu pomocí technik TPR.

Téma: Hlava/Obličej (Head/Face)
Typ lekce: DVD a pohybová hra

3.1 Dokresli obličej (Finish the Face)

Procvičovací DVD klip „Monster Face“ se vrací k novým jazykovým strukturám představeným v příběhovém DVD klipu a dále je upevňuje. Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu pomocí technik TPR, dále procvičuje prostorovou orientaci, představivost a jemnou motoriku. Úkolem je dokreslit druhou půlku obličeje a vybarvit ji dle zadání lektorem. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Části těla / Obličej (Body Parts/Face)
Typ lekce: DVD a pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level2-03.1.pdf

3.2 Robot (Robot)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu s využitím technik TPR. Úkolem je dotvořit robotovi obličej nastřiháním a nalepením nabídnutých částí obličeje. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Části těla / Obličej (Body Parts/Face)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level2-03.2-2listy.pdf

3.3 Zakryté části obličeje (Hidden Facial Features)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu. Úkolem je zjistit a zapsat, které části obličeje Stevovi chybí a které naopak má. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Hlava/Obličej (Head/Face)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level2-03.3.pdf

3.4 Kriminálník (The Criminal)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu s využitím technik TPR. Zároveň si děti trénují krátkodobou paměť a orientaci v obrázku. Úkolem je krátce si prohlédnou obličej a poté jej zpaměti „rekonstruovat“ vystřižením a nalepením obličejových částí. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Hlava/Obličej (Head/Face)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level2-03.4-2listy.pdf

3.5 Obličej (Your Face)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu pomocí technik TPR. Úkolem je nakreslit vlastní obličej a následně pojmenovat jeho části. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Obličej (Face)
Typ lekce: DVD a pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level2-03.5.pdf

Legrační obličeje (Funny Faces)

Pracovní list procvičuje a upevňuje danou slovní zásobu (části obličeje) a zároveň opakuje slovíčka popisující domácí mazlíčky. Lze opakovat i barvy. Úkolem je nalézt část obličeje, která k dané postavě nepatří, a spojit jí s příslušným zvířátkem. Nakonec si obrázek mohou děti vybarvit buď dle své fantazie, nebo dle diktátu. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Obličej (Face)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: legracni-obliceje_worksheet.pdf

Návrat do Jazykové aktivity pro úroveň 2

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Vyhledávání:

English Club - angličtina pro děti 

Design a realizace: Vikadesign | © Liberecká jazyková školka o.p.s. 2012