09. The Garden (Zahrada)

Návrat do Jazykové aktivity pro úroveň 1

9.0 Na zahradě (In the Garden)

Příběhový DVD klip pomocí krátké příhody představuje šest věcí, které se často vyskytují na zahradě (strom, květina, jezírko/rybníček, skluzavka, houpačka, prolézačka) a opakuje přídavná jména „big/small“. Společně s již známou jazykovou strukturou „It´s a“ vše spojuje do vazby: It´s a + (slide). Následně se v procvičovacím DVD klipu k těmto novým jazykovým strukturám vracíme a dále je upevňujeme. Týmová pohybová hra procvičuje tyto struktury především pomocí technik TPR.

Téma: Zahrada (The Garden)
Typ lekce: DVD a pohybová hra

9.1 Mazlíčci na zahradě (Pets in the Garden)

Procvičovací DVD klip se vrací k novým jazykovým strukturám představeným v DVD klipu a dále je upevňuje. Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu a opakuje slovíčka z předešlých lekcí (Domácí mazlíčci). Úkolem je určit, jaká zvířata se vyskytují na různých místech zahrady. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Zahrada (The Garden)
Typ lekce: DVD a pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-09.1.pdf

9.2 Stíny (Shadows)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu a zároveň rozvíjí postřeh. Úkolem je nalézt a zakroužkovat stín předmětu vyobrazeného v zadání. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Zahrada (The Garden)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-09.2.pdf

9.3 Zmatek na zahradě (Chaos in the Garden)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu a opakuje slovíčka z předešlých lekcí (Zvířata, Jídlo, Hračky, Doma). Úkolem je určit, které věci, zvířata atd. nepatří na daná místa v zahradě. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Zahrada (The Garden)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-09.3.pdf

9.4 Postav si svou zahradu (Build Your Own Garden)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu s využitím technik TPR. Zároveň rozvíjí prostorovou představivost a kreativitu (vytváření obrázku) a procvičuje jemnou motoriku (střihání, lepení). Úkolem je vytvořit obrázek zahrady nalepením jejích jednotlivých částí. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Zahrada (The Garden)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-09.4.pdf

9.5 Mizící zahrada (Disappearing Garden)

Pracovní list procvičuje a upevňuje danou slovní zásobu a opakuje základní barvy. Zároveň procvičuje jemnou motoriku a poslouží k nácviku psaní. Úkolem je dokreslit naznačené zahradní vybavení a poté jej dle instrukcí vybarvit. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Zahrada (The Garden)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-09.5.pdf

Návrat do Jazykové aktivity pro úroveň 1

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Vyhledávání:

English Club - angličtina pro děti 

Design a realizace: Vikadesign | © Liberecká jazyková školka o.p.s. 2012