11. OSLAVY A SVÁTKY/PARTIES AND FEASTS

Zpět do sekce Tematická slovní zásoba

11.1. Vánoce/Christmas

Česky:Anglicky: 
cukroví Christmas biscuits christmas-biscuits.mp3
dárek present present.mp3
hvězda star star.mp3
Ježíšek Baby Jesus  
koleda carol carol.mp3
ozdoba na vánoční stromeček bauble  
rolnička little bell little-bell.mp3
řetěz na vánoční stromeček tinsel  
Santa Claus Santa Claus santa-claus.mp3
Santa Claus Father Christmas father-christmas.mp3
svíčka candle candle.mp3
Vánoce Christmas christmas.mp3
vánoční přání/pohlednice Christmas card christmas-card.mp3
vánoční stromek Christmas tree christmas-tree.mp3
zvoneček bell bell.mp3

Slovní spojení a fráze

Česky:Anglicky: 
dát dárek give a present  
dostat dárek get a present get-a-present.mp3
koupit dárek buy a present bye-a-present.mp3
napsat vánoční přání write a Christmas card write-a-christmas-card.mp3
O Vánocích at Christmas at-christmas.mp3
poslat vánoční přání send a Christmas card send-a-christmas-card.mp3
Veselé Vánoce a šťastný nový rok Merry Christmas and a Happy New Year marry-christmas-and-a-happy-new-year.mp3
vyrobit dárek make a present make-a-present.mp3
zdobit stromeček decorate the Christmas Tree decorate-a-christmas-tree.mp3
zpívat koledy sing carols sing-carols.mp3

11.2. Velikonoce/Easter

Česky:Anglicky: 
čokoládový chocolate chocolate.mp3
malovaný decorated decorated.mp3
Velikonoce Easter easter.mp3
velikonoční vajíčko Easter egg easter-egg.mp3
velikonoční zajíček Easter Bunny easter-bunny.mp3

Slovní spojení a fráze

Česky:Anglicky: 
malovat vajíčka paint the eggs paint-the-eggs.mp3
O Velikonocích at Easter at-easter.mp3
Veselé Velikonoce Happy Easter happy-easter.mp3

11.3. Halloween/Halloween

Česky:Anglicky: 
čarodějnice witch witch.mp3
duch ghost goast.mp3
dýně pumpkin pumpkin.mp3
strašidelný scary  
svíčka candle candle.mp3

11.4. Narozeniny/Birthday

Česky:Anglicky: 
dárek present present.mp3
dort cake cake.mp3
oslava party party.mp3
přání card card.mp3

Fráze

Česky:Anglicky: 
Všechno nejlepší k narozeninám! Happy birthday to you. happy-birthday-to-you.mp3

Zpět do sekce Tematická slovní zásoba


Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Hlavní menu


Vyhledávání:


English Time for teachers 
English Time pro děti 

English Time - angličtina pro předškolní a mladší školní děti 

wattsenglish-video.jpg, 30kB

Are you interested in new free and original English teaching materials with Steve and Maggie from WattsEnglish Ltd.?

closelabel.gif, 971B