GET DRESSED
(Oblečení)

Předmět: prvouka
Mezipředmětové vazby: anglický jazyk
Slovní zásoba: gloves, hat, jacket, jumper, shoes, shorts, skirt, socks, T-shirt, trousers; black, blue, brown, green, orange, pink, purple, red, yellow, white
Časový nárok: 15-20 minut
Pomůcky: oděvy

  • Přineseme oděvy i boty různých velikostí, střihů a barev, aby skladba byla rozmanitá a děti si užily i legrace. Vše položíme na jednu hromadu na zem.
  • Jednotlivě nebo po skupinkách zveme děti k hromadě oblečení a říkáme, co si mají obléknout "(Eva), please put on a( red jumper). (David), please put on (black gloves)." To znamená, že nejdříve musí v hromadě oblečení najít to správné.
  • Když se vystřídají všechny děti, můžeme ukazovat jednotlivé kusy oblečení a ptát se co to je a jakou to má barvu "What’s this? What colour is it?"

Classroom language:

Please put on a/an… Prosím, oblékni si…
What’s this? Co to je?
What colour is it? Jakou to má barvu?

Varianta 1:

Aby byla aktivita více akční, můžeme ji pojmout jako soutěž mezi družstvy. Žáky rozdělíme do družstev. Každé družstvo vždy vyšle svého zástupce, který musí co nejrychleji najít správné oblečení a obléknout si ho.

Varianta 2:

V roli učitele/ky se mohou střídat děti, tzn. instrukce, co si obléknout, bude zadávat žák.

Doplňková aktivita:

Žáci mohou roztřídit oblečení do skupin podle různých kritérií (co nosíme, když je teplo, chladno; podle barev; podle toho, na které části těla se nosí aj.).


Návrat do:
Oblečení


Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Hlavní menu


Vyhledávání:


English Time for teachers 
English Time pro děti 

English Time - angličtina pro předškolní a mladší školní děti 

Enjoy English with Steve and Maggie

The interactive MyWow! portal really is worth a visit. There are plenty of fun videos with Steve, Maggie and Bobby and our application for Android and iOS means that you can play videos anytime and anywhere, without any adverts.

Close