06. Rooms (Pokoje)

Návrat do Jazykové aktivity pro úroveň 2

6.0 Nový domov (New Home)

Příběhový DVD klip „The New Home“ představuje šest různých částí domu (zahrada, koupelna, ložnice, kuchyň, obývák, jídelna) a šest druhů vybavení domu (pohovka, lednice, šatník, vana, stůl, strom). Následně tato slovíčka zařazuje do jazykových struktur: Kam to patří? To patří do obýváku.: „Where does this go? This goes in the living room.“ Následně se v procvičovacím DVD klipu „Rooms“ k těmto novým jazykovým strukturám se vracíme a dále je upevňujeme. Týmová pohybová hra pak dále upevňuje nová slovíčka. Cílem hry je dotknout se co nejdříve obrázkové karty, která znázorňuje buď zadanou místnost domu, nebo obsahuje zadané zařízení domácnosti.

Téma: Pokoje (Rooms)
Typ lekce: DVD a pohybová hra

6.1 Stěhování (Moving in)

Procvičovací DVD klip „Rooms“ se vrací k novým jazykovým strukturám představeným v příběhovém DVD klipu a dále je upevňuje. Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu, zároveň procvičuje postřeh. Úkolem je kroužkovat nové kusy nábytku podle posloupnosti stěhování. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Pokoje (Rooms)
Typ lekce: DVD a pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level2-06.1.pdf

6.2 Stejný nábytek (Identical Furniture)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu, zároveň opakuje některá slovíčka tématu Doma z úrovně 1 a procvičuje postřeh. Úkolem je najít a zakroužkovat určité předměty dle diktátu lektora, následně pak ve dvou odlišných domech najít pět kusů stejného nábytku. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Pokoje (Rooms)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level2-06.2.pdf

6.3 Kam patří? (Where does it go?)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu, zároveň procvičuje logický úsudek. Úkolem je najít a označit věci, které patří do určitých míst v domě dle diktátu lektora. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Pokoje (Rooms)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level2-06.3.pdf

6.4 Zmatek v domě (Chaos in the House)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu a zároveň procvičuje postřeh a logický úsudek. Úkolem je najít v domě věci, které jsou nastěhovány do nesprávných pokojů, zakroužkovat je a poté určit pro ně vhodnou místnost. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Pokoje (Rooms)
Typ lekce: DVD a pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level2-06.4.pdf

6.5 Vytvoř svůj dům (Make Your House)

Pracovní list procvičuje a upevňuje znalost dané slovní zásoby a zároveň opakuje slovní zásobu daného tématu z první úrovně. Úkolem je dle diktátu sestavit dům a poté jej popsat nebo sestavit vlastní dům a popsat jej. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Pokoje (Rooms)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: 6.5.pdf

6.6 Domino (Domino)

Pracovní list procvičuje a upevňuje znalost dané slovní zásoby (garden, bathroom, bedroom, kitchen, living room, dining room = zahrada, koupelna, ložnice, kuchyň, obývák, jídelna) zároveň opakuje slovní zásobu daného tématu z první úrovně pomocí známé stolní hry domino. Obrázky doporučujeme popisovat pomocí vazby ‘It’s a (living room).’ Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Pokoje (Rooms), Doma (At Home)

Připojený soubor: Připojený soubor: level2-06.6.pdf

6.7 Diktát (Dictation)

Pracovní list procvičuje a upevňuje znalost slovní zásoby týkající se pokojů nebo míst v domě a zároveň opakuje a procvičuje názvy některých druhů nábytku z úrovně 1 (sofa, fridge, wardrobe, bath, apple tree, table, garden, bathroom, bedroom, living room, dining room, kitchen). Zároveň budete procvičovat barvy. Úkolem je vybarvit obrázek dle zadání lektora. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Pokoje (Rooms)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: 6.7-pl.pdf

Návrat do Jazykové aktivity pro úroveň 2

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Vyhledávání:

English Club - angličtina pro děti 

Design a realizace: Vikadesign | © Liberecká jazyková školka o.p.s. 2012