07. Food (Jídlo)

Návrat do Jazykové aktivity pro úroveň 1

7.0 Bláznivý sendvič (Crazy Sandwich)

Příběhový DVD klip pomocí krátkého humorného příběhu představuje šest druhů potravin (jablko, banán, dort, obložený chléb, pizza, míchaný salát) a sloveso „like“. Vše pak spojuje do jazykové struktury: Like + jídlo/pití: „I like/don´t like (apples).“ Následně se v procvičovacím DVD klipu k těmto novým jazykovým strukturám vracíme a dále je upevňujeme Týmová pohybová hra pak tyto struktury pomocí technik TPR dále procvičuje.

Téma: Jídlo (Food)
Typ lekce: DVD a pohybová hra

7.1 Obtahuj čáry (Copy the Lines)

Procvičovací DVD klip se vrací k novým jazykovým strukturám představeným v DVD klipu a dále je upevňuje. Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daných témat s využitím technik TPR a zároveň slouží jako cvičení jemné motoriky. Úkolem je správně obtáhnout přerušovanou čáru pastelkou, barvu zadává lektor. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Jídlo (Food) / Barvy (Colours)
Typ lekce: DVD a pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-07.1.pdf

7.2 Co snědl Steve? (What´s in Steve´s tummy?)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu. Zároveň rozvíjí postřeh a logické myšlení. Úkolem je zjistit, co snědl Steve podle stínů jídla a následně snědené jídlo zakreslit do Stevova břicha. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Jídlo (Food)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-07.2.pdf

7.3 Piknik (Picnic)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu s využitím technik TPR, zároveň rozvíjí orientaci v prostoru. Úkolem je najít cestu v bludišti tak, abychom cestou na piknik posbírali všechno jídlo, které budeme potřebovat. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Jídlo (Food)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-07.3.pdf

7.4 Jídelní diktát (Food Dictation)

Pracovní list procvičuje pomocí technik TPR slovíčka a fráze daného tématu. Úkolem je zakreslit do prázdných talířů správný druh jídel, ve správném počtu na základě diktátu od lektora. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Jídlo (Food)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-07.4-2listy.pdf

7.5 Oblíbené jídlo (Favourite Food)

Pracovní list procvičuje a upevňuje slovíčka daného tématu. Úkolem je z plných talířů zjistit, které jídlo si dá k obědu Steve a které Maggie, poté příslušné jídlo zaškrtnout v odpovědní části. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Jídlo (Food)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-07.5.pdf

7.6 Mám hlad (I´m Hungry)

Pracovní list procvičuje a upevňuje danou slovní zásobu a opakuje základní barvy. Úkolem je pojmenovat jednotlivé druhy jídla, přiřadit je jedlíkům dle velikosti a následně je vybarvit. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Jídlo (Food)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-07.6.pdf

7.7 Co máš rád? (What do you like?)

Pracovní list upevňuje znalost slovíček daného tématu (apple, banana, cake, sandwich, pizza, salad = jablko, banán, dort, obložený chléb, pizza, míchaný salát) a procvičuje jejich použití ve vazbě ‘I like/don’t like (bananas).‘ („Mám/Nemám rád…“) Úkolem je dle diktátu zakroužkovat příslušný obrázek palce, který představuje oblibu/neoblibu daného jídla. Děti si mohou nakonec obrázky vybarvit a společně je komentují nebo popisují. Doporučujeme pracovat v místnosti u stolu.

Téma: Jídlo (Food)
Typ lekce: Pracovní list

Připojený soubor: Připojený soubor: level1-07.7.pdf

Návrat do Jazykové aktivity pro úroveň 1

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Vyhledávání:

English Club - angličtina pro děti 

Design a realizace: Vikadesign | © Liberecká jazyková školka o.p.s. 2012