ENGLISH CLUB - angličtina pro děti z DDM

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom Vám představili projekt*) financovaný z EU, který má za cíl seznámit předškolní a mladší školní děti z dětských domovů se základy angličtiny. Toto neformální jazykové vzdělávání probíhá formou zábavného jazykového kroužku.

 • Jednou týdně po dobu cca 3 měsíců dojíždí lektor - rodilý mluvčí spolu s českým metodikem do Vašeho dětského domova. Pro předškolní a mladší školní děti mají připraven zážitkový program v odpoledním jazykovém kroužku, při kterém si děti osvojují základy angličtiny.
 • Pro vychovatele se zájmem o rozšíření profesních obzorů jsme vytvořili ucelený soubor snadno použitelných vzdělávacích materiálů pro děti, který naleznete v tomto setu. V praxi je velmi snadné a zábavné s těmito materiály pracovat. Pomocí aktivit, které jsou založené na vícesmyslovém vnímání a prožitkovém učení, dětem umožníte získat základy jiné řeči v nejpříhodnějším věku.

  Celý set obsahuje:
  • 2 DVD s krátkými tematicky zaměřenými pohádkovými videosekvencemi, při kterých se rodilý mluvčí obrací přímo na děti a vybízí je k verbálním nebo neverbálním reakcím
  • 1 DVD s namluvenou slovní zásobou pro snadnější zapamatování a procvičení správné výslovnosti.
  • 2 publikace se stručnou metodickou příručkou, aktivitami a kopírovatelnými pracovními listy.
  • 2 sady obrázkových karet s aktivní slovní zásobou, která se procvičuje na DVD klipech a v pracovních listech.
 • Pro vychovatele máme připraveno krátké zaškolení v podobě dvou seminářů (jeden je zaměřený na metodiku a druhý na využití nových materiálů v praxi). Pokud budou mít zapojení vychovatelé zájem, mohou po skončení našeho působení v dětském domově sami vést jazykový kroužek, např. jednou týdně po dobu 20 min. Oba semináře budou pořádány přímo ve Vašem dětském domově.

V případě Vašeho zájmu se s Vámi rádi setkáme a představíme Vám blíže naše působení v dětských domovech i vytvořené materiály. Vzhledem ke spolufinancování projektu z EU jsou veškeré výstupy projektu (dodané vzdělávací materiály i působení zahraničního a českého školitele ve Vašem dětském domově) poskytovány zdarma.

*) Projekt má název Angličtina pro děti se SVP s reg. č. CZ.1.07/1.2.00/27.0061

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Vyhledávání:

English Club - angličtina pro děti 

Design a realizace: Vikadesign | © Liberecká jazyková školka o.p.s. 2012